Úvod

Útulok - Finančný dar
4.9.2020

Útulok - Finančný dar

Dňa 02.09.2020 bolo našej milej klientke a zamestnankyne, pani Danke Danišovej, odovzdaných krásnych 1000 €. Ide o finančný dar poskytnutý Asociáciou poskytovateľov Sociálnych služieb v SR. Asociácia poskytovateľov peniaze dostala z verejnej zbierky Spolu pre Slovensko. Peniaze slúžia na podporu matiek s deťmi v núdzovej situácii a týraným ženám. Keďže sme sa zapojili do výzvy s príbehom o náročnom živote pani Danišovej, bola takto krásne obdarovaná. Okrem iného, zariadenie získalo finančné prostriedky na nákup potrebných vecí, ktoré uľahčia život všetkým našim mamičkám.
Asociácii poskytovateľov Sociálnych služieb, na čele s predsedníčkou, pani Mgr. Annou Ghannamovou, patrí obrovská VĎAKA.

Útulok, Nocľaháreň a Komunitné centrum - Letné aktivity
4.9.2020

Útulok, Nocľaháreň a Komunitné centrum - Letné aktivity

Či sa nám to páči alebo nie, prázdniny sú už za nami. Avšak každý deň sme sa snažili užiť si ich na plno. Či už spoločnými prechádzkami, trávením času na ihriskách, záhradným piknikom alebo osviežovaním sa v bazéne na kúpalisku. Bolo nám skrátka super. Teraz už prichádza na rad škola, ale to neznamená, že si nebudeme užívať voľný čas.
Ďakujeme všetkým zúčastneným za krásne letné chvíle :-)

DSS - Opekačka v Padelkoch 26. 8. 2020
4.9.2020

DSS - Opekačka v Padelkoch 26. 8. 2020

Koncom augusta sa klienti DSS Úsvit zúčastnili opekačky v prírode v areáli Padelkov v Turej Lúke. Nechýbala zábava, hry, opekanie slaninky a špekačiek, vychádzky, prehliadka divých sviniek vo výbehu, a celkovo príjemne strávený deň v prírode.

DSS - Chata Lesanka - deň v prírode 2. 7. 2020
6.7.2020

DSS - Chata Lesanka - deň v prírode 2. 7. 2020

Vo štvrtok 2. júla 2020 sa klienti DSS Úsvit zúčastnilli výletu na chatu Lesanka v Turej Lúke. Opekali špekačky a slaninku, tancovali na obľúbenú hudbu, zabávali sa, súťažili o sladkú odmenu. Hrali futbal, boli na prechádzke lesom. Počasie bolo slnečné a teplé, preto tento deň v prírode utiekol ako voda.

Otvorenie DSS ÚSVIT v Myjave
3.6.2020

Otvorenie DSS ÚSVIT v Myjave

Milí klienti, s radosťou Vám oznamujeme, že zariadenie DSS ÚSVIT v Myjave sa pre Vás znovu otvorí dňa 8.6.2020. Sociálna služba bude poskytovaná v plnej miere. Prosím počítajte s tým, že pri vstupe do zariadenia Vám bude odmeraná telesná teplota a je potrebné si vydezinfikovať ruky. Tešíme sa na Vás!

DSS ÚSVIT stále zatvorený
1.6.2020

DSS ÚSVIT stále zatvorený

Vážení klienti,
napriek tomu, že v rámci postupného uvoľňovania opatrení súvisiacich s COVID-19 boli oddnes spustené viaceré prevádzky v rámci škôl a škôlok, naše zariadenie zostáva pre klientov naďalej zatvorené. Hneď, ako budeme vedieť dátum otvorenia DSS ÚSVIT v Myjave, budeme Vás informovať.

Virtuálna prehliadka hradu pre klientov DSS
18.5.2020

Virtuálna prehliadka hradu pre klientov DSS

Milí klienti,
aj Vám už chýbajú naše spoločné exkurzie? Čo poviete na prehliadku Spišského hradu? Slovenské národné múzeum pripravilo v týchto dňoch stránku (https://sp-hrad.3-d.sk/), kde si v on-line priestore môžete prezrieť tento zaujímavý hrad z 12. storočia. Prehliadka je virtuálna a veríme, že Vám spríjemní chvíle čakania na to, kým sa opäť uvidíme.

Výzva na finančnú pomoc DSS ÚSVIT v Myjave
14.5.2020

Výzva na finančnú pomoc DSS ÚSVIT v Myjave

Milí klienti,
vzhľadom na súčasnú zložitú situáciu sme na internetovej stránke ĽudiaĽuďom uverejnili výzvu na finančnú pomoc pre naše zariadenie. Všetky vyzbierané peniaze budú využité na preplatenie prevádzkových nákladov nášho zariadenia. Prosím zapojme sa do výzvy a zdieľame spolu nasledujúci link, aby sme Vám aj v budúcom období mohli poskytovať kvalitné sociálne služby. Ďakujeme. Spolu to zvládneme!
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/7629

Zariadenie DSS ÚSVIT je vybavené ochrannými a dezinfekčnými pomôckami
13.5.2020

Zariadenie DSS ÚSVIT je vybavené ochrannými a dezinfekčnými pomôckami

Milí klienti,
vzhľadom na súčasnú situáciu, kedy sa začína hovoriť o otváraní zariadení nášho typu, pripravujeme všetko potrebné pre Vašu bezpečnosť a ochranu. Keďže Vám chceme poskytovať sociálnu službu čo najkvalitnejšie, nakúpili sme ochranné a dezinfekčné pomôcky, ktoré nám všetkým pomôžu fungovať v bezpečnom prostredí. V zariadení sú nainštalované 3 bezdotykové dávkovače dezinfekcie, germicídny žiarič a dezinfekčné mydlá. K dispozícii máme ochranné rukavice a rúška. Veríme, že čoskoro sa budeme môcť stretnúť.

Veľké testovanie
12.5.2020

Veľké testovanie

Dňa 05.05.2020 sa v priestoroch KC Khamoro uskutočnilo testovanie na COVID-19 prijímateľov a zamestnancov Útulku a Nocľahárne, zariadení patriacich pod Sociálne služby Myjava, n.o.
Testovanie dopadlo výborne.
Výsledok - u nikoho sa nepotvrdilo ochorenie na COVID-19.
Dúfame, že skvelých správ bude čoraz viac.
Spolu to zvládneme :-)

Hravé listy pre klientov DSS ÚSVIT
12.5.2020

Hravé listy pre klientov DSS ÚSVIT

Milí klienti,
radi by sme Vám spríjemnili súčasnú neľahkú situáciu. Na stránke www.hravelisty.sk si môžete zdarma stiahnuť zábavné úlohy, ktorých vyplnením sa nielen zabavíte, ale i precvičíte svoje schopnosti.
Zároveň Vám dávame do pozornosti dokument, ktorý Vám pomôže zapamätať si všetky hygienické pravidlá a tipy počas koronakrízy. Nájdete ho na nasledujúcom odkaze: https://www.socia.sk/wp-content/uploads/2020/04/COVID_19_easyread_final.pdf. Prajeme Vám pekné dni a buďte zdraví.

Útulok a Nocľaháreň - fungovanie počas koronakrízy
30.4.2020

Útulok a Nocľaháreň - fungovanie počas koronakrízy

Ťažké časy ohľadom koronavírusu postihli globálne celý svet a nevyhýbajú sa ani nám, nášmu zariadeniu, našim prijímateľom. Útulok a Nocľaháreň fungujú v bežnom režime. Jednu štvorčlennú rodinu sme mali dva krát v povinnej domácej karanténe, nakoľko otec pracoval v zahraničí. Našťastie sa u nich nevyskytli žiadne zdravotné problémy.
V rámci prevencie robíme prvé posledné aby sme v čo najväčšej možnej miere predišli danej nákaze a to nasledovne
- pravidelné zasadanie krízového štábu
- obmedzenie návštev
- zabezpečovanie ochranných prostriedkov, respirátorov, jednorazových rukavíc, štítov a podobne
- každodenné dezinfikovanie spoločných priestorov, kancelárii, kľučiek, zábradlí
- pravidelné dezinfikovanie spoločných priestorov na profesionálnej úrovni
- všetkým našim prijímateľom meriame pravidelne teploty a vizuálne kontrolujeme zdravotný stav
Aby nám naše detičky nevypadli zo školského režimu, od počiatku krízy sa im vo výučbe intenzívne venujeme. Spoločne s prijímateľmi a obyvateľmi Mestskej ubytovne (p. Monika Pavlíková a p. Darina Vernerová) sme ušili niekoľko desiatok ochranných rúšok. Spolu s pracovníčkami s KC Khamoro sme všetkým k dispozícii a trpezlivo vysvetľujeme vážnosť situácie a nutnosť chrániť seba ako aj ostatných.
Buďme k sebe ohľaduplní a buďme trpezliví. Každá kríza raz pominie a my to spoločne nepochybne zvládneme.