Novinky

DSS - Múzeum SNR Myjava 7.6.2024
11.6.2024

DSS - Múzeum SNR Myjava 7.6.2024

V piatok 7. júna navštívili klienti DSS Úsvit Múzeum SNR v Myjave, kde si pozreli interaktívnu výstavu s názvom " Zmysel to má aj bez zmyslov". Výstava bola zaujímavá, klienti si na vlastnej koži mohli vyskúšať ako je to naozaj nevidieť a nepočuť...


DSS - Kolobežky
7.6.2024

DSS - Kolobežky

Kolobežkovanie - pohybová činnosť - duševná a telesná pohoda...na multifunkčnom ihrisku Hoštáky.


DSS - pracovná činnosť a oslava
7.6.2024

DSS - pracovná činnosť a oslava

Starostlivosť o záhradku, čistenie skalky a chodníkov v areáli DSS Úsvit a po práci oslava narodenín klienta.


Útulok - pracovali sme v záhrade
6.6.2024

Útulok - pracovali sme v záhrade

Útulok - V rámci rozvoja pracovných zručností v oblasti drobných prác v záhrade sme vysadili veľa okrasných kríkov, ale aj kvetov. Záleží nám, aby okolie bolo udržané v čistote, poriadku. Aj deti sa zapájali do vysádzania kvetov, kríkov, pomohli pri zberaní odpadkov, ale aj pri zametaní, polievaní.
DSS - Deň detí 2024
3.6.2024

DSS - Deň detí 2024

V piatok 31. mája sme v DSS Úsvit oslávili deň detí. Klienti boli na multifunkčnom ihrisku, kde sa venovali hrovým činnostiam a súťažným aktivitám. V rámci rozvoja pracovných zručností uvarili guláš v kotlíku a pokračovali oslavou v altánku už aj s rodičmi. Tancovali a zabávali sa. Každý klient dostal ku dňu detí džús, keksík a ovocie.


DSS - Jahôdky zo záhradky a bublanina
30.5.2024

DSS - Jahôdky zo záhradky a bublanina

Klienti DSS Úsvit v rámci rozvoja pracovných zručností zberali úrodu jahôd z vlastnej záhradky. Z jahôd si následne upiekli voňavú bublaninu.


Útulok - bazový sirup
28.5.2024

Útulok - bazový sirup

Útulok - mamičky v útulku varili bazový sirup.


DSS - Tradičné jedlá v Gazdovskom dvore v Turej Lúke 20. 5. 2024
21.5.2024

DSS - Tradičné jedlá v Gazdovskom dvore v Turej Lúke 20. 5. 2024

V pondelok 20. mája sa klienti DSS Úsvit zúčastnili interaktívneho podujatia v Gazdovskom dvore v Turej Lúke. Mali možnosť pripravovať tradičné jedlá ako posúchy z chlebového cesta a lekvárové perky. Kým sa dopieklo a dovarilo, klienti si tancovali za sprievodu heligónky a potom sa pohostili pripraveným jedlom.


Útulok
20.5.2024

Útulok

Útulok - Aj u nás sme mali Deň matiek. Najskôr sme si spoločne napiekli a potom nás čakalo vystúpenie našich detí, ktoré si pripravili krásny program.


DSS - Deň matiek
16.5.2024

DSS - Deň matiek

V utorok 14. 5. 2024 sa v DSS Úsvit uskutočnilo posedenie pri príležitosti Dňa matiek. Klienti si pre mamičky pripravili program, ktorý nacvičili počas záujmovej činnosti. Matkám predviedli divadielko, tanec - Čaču a hru na hudobné nástroje. Každú matku obdarovali vlastnoručne vyrobenou keramikou. Poďakovanie patrí zamestnancom DSS Úsvit, Bibe Michalcovej a Majke Krčovej, ktorí tento krásny program a občerstvenie pomohli pripraviť.

Nastavenia cookies